Овесни колачиња со путер од кикирики

Количина 10 Порции Комплексност:Лесна Подготовка: 10 мин. Готвење: 25 мин. Вкупно време 35 мин.

Состојки

0/5 Состојки
Прилагоди број на порции

Инструкции

0/1 Инструкции
  • Полесно-здравје: Испасирајте ги бананите, додадете ги и останатите состојки, промешајте добро и од смесата обликувајте 10 колачиња со помош на лажица. Ставете ги на плех обложен со хартија за печење и печете 25 мин на 180 степени или додека не почнат да стануваат кафеави.