Power Bowl со киви

Започнете го денот со вкусен и свеж оброк како овој Power Bowl со киви.

Моцарела кускус

Се прашувате како да приготвите кускус? Знаете ли дека не се користи само за салати? Можете да користите кускус како еден вид на ситни тестенини и да приготвите вкусна и здрава паста во било кое време. Еве на пример, баш како во овој апсолутно вкусен, здрав и лесен рецепт со кускус и комбинација од лук,...

Пролетно пилешки филети

Ви го претставувам најбрзиот и наједноставниот начин за подготовка на сочни и меки пилешки филети! Добар апетит!

ББ овесен појадок (боровинки и банана)

Никогаш нема да се наситам од овие прекрасни овеснј појадоци кои толку добро ни дозволуваат да ја изразуваме својата креативност!

Здрав тарт со сирење и киноа

Започни го твојот ден со екстра лесен, здрав и вкусен оброк! Основата на овој тарт е мека, но истовремено и крцкава, а филот е едноставно неверојатен! Мора да го пробате!