Пролетно пилешки филети

Количина 2 Порции Комплексност:Лесна Подготовка: 5 мин. Готвење: 25 мин. Вкупно време 30 мин.

Ви го претставувам најбрзиот и наједноставниот начин за подготовка на сочни и меки пилешки филети! Добар апетит!

Состојки

0/9 Состојки
Прилагоди број на порции

Инструкции

0/2 Инструкции
  • Исецкајте ги филетите на помали парчиња и потоа зачинете ги со сол и црн пипер. Ставете ги во тава за печење.
  • Изматете ги јајцата во голем сад, додадете ги сите други состојки (освен доматот), промешајте добро и истурете ја смесата над филетите. Исецкајте го доматот на тенки парчиња, па ставете ги парчињата врз јадењето. Печете 25 минути на 200 степени.