ББ овесен појадок (боровинки и банана)

Количина 1 Порција Комплексност:Лесна Подготовка: 7 мин. Готвење: 3 мин. Вкупно време 10 мин.

Никогаш нема да се наситам од овие прекрасни овеснј појадоци кои толку добро ни дозволуваат да ја изразуваме својата креативност!

Состојки

0/8 Состојки
Прилагоди број на порции

Инструкции

0/2 Инструкции
  • Доведете ја водата до вриење и додадете ги овесните снегулки. Варете ги околу 7 минути со постојано мешање, односно додека не омекнат. Додадете 1 лажица мед и измешајте.
  • Приготвените овесни снегулки ставете ги во чинија, додадете микс од грчки јогурт и 1 лажица мед, додадете го овошјето и на крај додадете и цимет. На здравје!